V trende kohútej stopy budem pokračovať ešte dnes. Minule som vám spomínala, že aj do môjho šatníka pribudol jeden kúsok. Zvažovala som, čo to bude, no napokon som sa rozhodla pre jednoduché úpletové šaty. Sú voľnejšieho strihu a priekrčník je lemovaný úzkou koženkovou výpustkou, ktorá šaty podľa mňa veľmi pekne oživila. Ladenie už potom bolo veľmi jednoduché. Červená kabela, lak, výrazný červený rúž a elegantný outfit je na svete :)

Dress: MargiFashion
Shoes: United Nude (Stilago)
Bag: Made in Italia (Stilago)
Glasses: Ralph Lauren


Dnes mám pre vás len veľmi kratučký článok. Chcela by som vám ukázať, že nie vždy vec, ktorú už nejakú dobu nenosíme musíme za každú cenu vhodiť z nášho šatníka. Ja osobne veľmi nerada vyhadzujem oblečenie. Teda ak sa nejedná o nejako obyčajné tričká, ktoré sú už nosením zničené.
Toto sako patrí mojej mamine. V skrini jej viselo už nejakú dobu a nenosila ho. Dôvodom bol jeho nemoderný strih. Keďže ako som minulé spomínala, vzor kohútej stopy je nesmrteľný a momentálne veľmi trendy mamina mu dala druhú šancu a takto krásne si ho prerobila. V podstate len vyhodila golier a na prednú časť našila légu čiernej farby. K tomu z rovnakého materiálu ušila opasok. Gombíky nechala pôvodné, čiže poťahované koženkou. Navyše celé sáčko zúžila na postavu, aby bolo šmrncovejšie. Mne osobne sa táto premena veľmi páč. Trochu ma len mrzí, že nemám k dispozícií viac fotiek. Snáď sa mi ho podarí nafotiť, keď pôjdem domov nabudúce.
Čo naň hovoríte vy? Páči sa vám?


Kohútia stopa - vzor, ktorý prežíva už desiatky rokov. Dá sa povedať, že nevyšiel z módy a rok čo rok sa vracia s príchodom jesene. Mňa si čiernobiely vzor podmanil svojou nadčasovosťou a eleganciou. Pamätám si, že už ako malá som obdivovala čierno biele sáčko so vzorom kohútej stopy, ktoré nosila moja mama. Preto som sa rozhodla, že nastal čas vyhradiť tomuto vzoru miesto aj v mojom šatníku. Dnes môžete vidieť inšpiráciu, ktorú som našla na Pitntereste a ktorá ma okúzlila. V ďalšom príspevku vám ukážem moju kohútiu stopu. Ako ste na tom vy? Máte vo svojom šatníku niečo so vzorom kohútej stopy?Zdroj: Pinterest

Aj keď nemám rada obdobie prichádzajúcej zimy, jeseň má svoje čaro a dnes ukázalo svoju lepšiu tvár. Krásne čisté nebo, posledné teplé lúče slnka a k tomu nádherne sfarbené listy stromov. Ideálny deň na prechádzku a relax. Na sebe som mala károvanú sukňu s protizáhybom na prednom diely, ktorú som zladila s čiernym rolákom a koženkou. Aby som nepôsobila príliš tmavo, outfit som doplnila zlatým náhrdelníkom a hnedou kabelkou.

Although I dont like the fact winter is coming, autumn has a big charm and today showed its better face. Clear sky, the last warm rays of sun and beautifully colored leaves from trees. Perfect day for a walk and relax. I was wearing a checkered skirt, combined  with a black turtleneck and leather jacket. I didnt want to look too dark, therefore I took a gold necklace and a brown handbag.


Aj keď s viac ako týždňovým oneskorením chcem vám ukázať fotky z prehliadky TIQE by Petra Balvínová, ktorej som sa zúčastnila počas Prague Fashion weekendu. Petra Balvínová je veľmi šikovná česká návrhárka. Počas sobotňajšej prehliadky sme mali možnosť vidieť kolekciu jeseň, zima 2013.

V úvode to boli ľahké hodvábne blúzky v pastelových farbách, tvídové sukne a šortky. V ďalšej časti to bola čierna kolekcia, kde sa návrhárka skombinovala ľahké splývavé materiály s krajkou. Mne osobne sa veľmi páčili kabáty a vesty, ktoré nasledovali potom. Flaušové kabáty a vesty voľnejšieho strihu prepásané opaskom pôsobili veľmi žensky a štýlovo. Prehliadku ukončili spoločenské šaty a to dlhé hodvábne, pri chôdzi splývajúce a tiež extravagantnejšie s kovovým strieborným leskom. Mne osobne sa táto prehliadka veľmi páčila. Určite by som si vedela vybrať a to nie jeden model. 

Používa službu Blogger.

Lovely followers