Ďalšia sukňa do zbierky. Nie, nie je nová a z kabelky nevytiahnem prací prášok ako v reklame. Táto kvetovaná sukňa pred rokmi nebola sukňou, ale šatami. Neveríte? V budúcom príspevku vysvetlím a tiež ukážem ako to celé vzniklo. Asi by som mala vytvoriť novú rubriku s názvom "Keď sa zo starého stane niečo nové". Čo poviete?

Rozhodla som sa, že k tejto sukni zvolím červené tielko, aj keď červenú farbu veľmi nenosím. Najradšej ju mám na doplnkoch, na nechtoch či perách. Čo sa oblečenie týka mám len toto tielko a ešte jedny úpletové šaty (ak ste zvedavé aké to sú, tak ich nájdete TU).

Túto sezónu sa s červenou farbou stretávam pomerne často a uvažujem nad tým, že jej predsa len otvorím brány svojho šatníka. Je jednou z tých farieb, ktoré neprestanú byť zaujímavé. Červená totiž priťahuje pozornosť návrhárov rovnako, ako je tomu u býka, ktorý nedokáže odolať červenému plášťu toreadora. Pri tejto myšlienke som si hneď pripomenula kolekciu skvelého dua návrhárov Dolce & Gabbana. Áno, červená je farbou nebezpečnou, vášnivou a dráždivou.

Veľmi rada sledujem ľudí na ulici, presnejšie to, čo majú na sebe. Ulica je totiž skvelým zdrojom inšpirácie. Minule, keď som čakala na kamarátku v centre Prahy prešla okolo mňa dievčina, ktorá mala na sebe krásne červené šaty. Musím povedať, že som z nej nespustila oči. Slečna mala totiž krásne ryšavé vlasy a červené šaty sa k nej nádherne hodili. Ja už nejaký rok používam medený odtieň farby na vlasy- Táto farba mi vyhovuje a keď som videla slečnu v červených šatách uvedomila som si, že predsa len by som mala červenej farbe dať šancu. Aký je váš vzťah k červenej farbe? Nosíte ju rady?
Skirt: MargiFashion, Denim jacket: Stradivarius, Shoes: Guess, Bag: via Stilago


Áno, vidíte dobre. Ja a tenisky. Ty, čo ma dobre poznajú alebo sledujú môj blog pravidelne dobre vedia, že som maniačkou na vysoké topánky. Jednoducho milujem lodičky a väčšinou ma na ulici stretnete v topánkach na vysokom podpätku. Neviem čím to je, asi vekom, pomaly si uvedomujem, že sa oplatí mať doma i niečo pohodlné. Pred časom som na blogu písala o teniskách, ktoré sú trendy obuvou súčasnosti a zatúžila som mať doma i ja jedny. Problém bol v tom, že som sa nevedela rozhodnúť. A tak som sa spýtala vás a vy ste mi poradili, za čo som vám nesmierne vďačná. Väčšina z vás mi radila "Conversky" a tak som poslúchla. Vybrala som si klasické biele, ktoré jednoducho zakomponujem do svojich outfitov. 

Dnes majú moje prvé Converse premiéru. Premiéru tiež má moja nová koženková bunda svetlo mentolovej farby, ktorá pochádza z dielne mojej šikovnej mami. A tak som tieto dve novinky dala dohromady, aby vznikol dnešný príspevok. 

Ak sledujete náš facebook, túto bundu ste už mohli vidieť. Látku som znovu ukoristila v predajni Evotex. Vybrať som si mohla hneď z niekoľkých odtieňov a to béžovej, svetlo ružovej a mentolovej (bola tam svetlejšia i tmavšia). Jedná sa samozrejme o syntetickú koženku, ktorá je na omak veľmi príjemná. Chcela som z nej bundu, ktorá bude ľahká a využijem ju počas týchto teplých mesiacov. Bundu, ktorú si oblečiem povrch tielka či ľahkých šiat. Nechcela som žiadne zipsy ani iné zapínanie. 

Dnes môžete posúdiť výsledok. Ja som s nim viac než spokojná. Môj šatník je znovu bohatší o ďalší originálny kúsok. Čo hovoríte na môj dnešný outfit a novú bundu vy?
Jacket: MargiFashion, Leather material: Evotex, Jeans: Zara, Shoes: Converse, Watch: Festina, Bracelet: Amore & Baci

Moja mama má salón už neuveriteľných 20 rokov. Za tie roky si získala svojou prácou mnoho zákazníčok. Je tu ale jedna, špeciálna, pre ktorú šije najradšej. Áno som to ja. Napriek tomu, že občas nie je jednoduché mi vyhovieť, stále som to ja, pre koho šije najradšej. Čím to je? Pozná ma dokonale a za tie roky zistila, čo mám a čo nemám rada. Navyše vždy keď má chuť si zaexperimentovať, alebo vyskúšať nový strih siahne po mojej veľkosti. Vie totiž, že ja si s jej modelom poradím.

Presne takýmto jej experimentom či pokusom bol aj tento žltý top. Keď som ho uvidela v jej salóne na figuríne, povedala som si super! Potom mi ale došlo, že je nejaký krátky. Moje brucho predsa len nie je výstavné, a nie príliš rada ho ukazujem. Napriek tomu som si povedala, že tento top nemôže len tak ostať visieť v skrini. Preto som siahla po úzkej puzdrovej sukni s vyvýšeným pásom, aby som nie príliš dokonalé brucho schovala. Žltý top s asymetrickým strihom sa k úzkej sukni hodí a myslím, že spoločne sa krásne dopĺňajú. Výsledok môžete vidieť v dnešnom príspevku a posúďte sami, ako som s topom poradila. 

Napadlo ma, že v tomto tope bude skrytý odkaz. Udržať sa štíhla aj s pribúdajúcim vekom. O pár týždňov ma čaká pár dní pri mori. Preto aj tento top mi dnes pripomenul, že je najvyšší čas sa dať do formy (nikdy nie je neskoro). Preto dnešným dňom štartujem 30 dňovú výzvu a pokúsim sa dostať svoje brucho do formy. Držte mi palce :)Shirt, skirt: MargiFashion, Shoes: Humanic, Bag: Aldo, Watch: Michael Kors, Sunglasses: Ralph Lauren


Dnes mám pre vás netradičný príspevok. Konkrétne môj prvý rozhovor, ktorý bude s mladou šperkárkou Helen Čujovou. Na blogu som už niekoľko krát spomínala, že veľmi rada podporím našu domácu tvorbu. Teraz som dostala príležitosť ukázať vám jedinečné šperky od tejto mladej a veľmi talentovanej slečny.

Helen je študentkou na magisterskom pokračovaní pedagogiky výtvarného umenia. Ukončila bakalárske štúdium v Liberci na odbore Dizajnu skla a šperkov. "Nemám presne určený spôsob vyjadrenia, rada používam rôznorodé materiály. Šperk je pre mňa objekt, ktorý ma širokú škálu stvárnení." hovorí o svojej práci Helen.  Jej prvotným záujmom je, aby bol šperk nositeľný. V šperkoch, ktoré nesú umeleckú hodnotu nachádza Helen inšpiráciu.

Jej aktuálna kolekcia šperkov nesie názov Eklé. Aká je a čím sa autorka inšpirovala sa môžete teraz dočítať. 

Záplava komerčnej bižutérie, ktorá je častokrát prekombinovaná a vytvorená bez citu, ma podnietila vytvoriť šperk, ktorý by prekombinovanosť materiálov vyzdvihol ako ústredný motív. Mojím cieľom bolo vytvoriť šperk odľahčený a bez striktnej kompozície. Pracovala som intuitívne a nechala som materiál, aby vytvoril vlastnú kompozíciu. Táto kolekcia je v eklektickom štýle, ktorý spočíva v kombinovaní rôznorodých materiálov a farieb.  
Každý kus z kolekcie je jedinečný, pretože bol vytvorený stále iným spôsobom prepájania. Pri práci používam kvalitné komponenty v rôznych povrchových úpravách ako je striebro, antracit, čierny zinok, zlato a jablonecké perličky. V niektorých šperkoch je dominantný ručne brúsený sklenený prívesok z českého skla. 

Ako dlho sa venujete tvorbe šperkov a ako ste sa k tomu dostala? 
K tvorbe šperkov inklinujem od detstva. Veľmi rada som skúmala šperky, z čoho sú a ako sú vytvorené. Veľmi dlho to bolo mojím hobby, ktoré sa postupne rozvíjalo a stále viac ma oberalo o voľný čas. Tento môj záujem sa vyhrotil, keď som sa rozhodla o vážne zapodievanie sa týmto odborom. A to pri výbere odboru na vysokej škole. Teraz ho už vnímam ako moju samozrejmosť a dlhodobú súčasť. 

Kým, alebo čím sa inšpirujete?
Inšpirujem sa v histórii módy a šperkov. Taktiež obdivujem niektoré svetové šperkárky, ale aj módnych dizajnérov. Ako sú Doerthe Fuchs, Monique Pean, Andrea Kolpaska a Marchesa, Ulyana Sergeenko, Galia Lahav. Inšpíraciu však nachádzam aj v iných rôznorodejších oblastiach. Rada skúmam napríklad prírodné štruktúry.

Čo je Vašim cieľom? Čo by ste rada dosiahla?
Mojím cieľom je vytvárať kolekcie, ktoré by tešili mnohé zákazníčky, rovnako ako mňa. Mám veľa nápadov, ktoré by som chcela zrealizovať a posunúť sa tak ďalej. 

Nosíte svoje šperky i vy sama? 
Svoje šperky nosím rada. Mám niekoľko kusov, ktoré som si vyrobila len pre seba.

Ďakujem Helen za rozhovor a vám, za prečítanie článku. Budem rada ak mi napíšete či sa vám kolekcia mladej šperkárky Helen Čojovej páči a či by ste privítali viac článkov tohto druhu. 

Prúžky vždy fungujú. Prúžky sú nesmrteľné. Prúžky majú vždy v mojom šatníku dvere otvorené. Áno, mám rada prúžky. Či už široké, alebo úzke, v rôznych farbách i prevedeniach.

Prúžky - trend, ktorý pretrváva zo sezóny na sezónu. Trendy sa každým rokom menia. Raz sa nosia pastelové farby, inokedy zas neónové. Prúžky sú trendom, ktorý nás stále baví a tak kraľujú na výslní už niekoľko sezón a dá sa povedať, že nás tak skoro neomrzia. Je jedno, či sú prúžky tenké alebo hrubé, čierno - biele či farebné. Dôležité je ich správe zakomponovať do svojho outfitu.

Ako prúžky kombinovať? 
  • Kombinácia horizontálnych a vertikálnych prúžkov. V tomto prípade je dôležité myslieť na siluetu postavy. V prípade, že máte širšie boky na nohavice či sukňu použite zvislé prúžky a na top či blúzku vodorovné. Ak ste štíhla pokojne skúste opačnú variantu. S prúžkami sa dá krásne vyhrať. Trebárs kombináciou širokých a úzkych. Touto hrou sa dá postava krásne zoštíhliť a predĺžiť. 
  • Prúžky a iné vzory. Ak sa nebojíte experimentovať a máte rada kombináciu rôznych potlačí či vzorov, skúste kombináciu prúžkov napríklad s kvetovanou potlačou. Skvelé vyzerá i kombinácia prúžkov a bodiek a dokonca som videla i kombináciu s leopardím vzorom. To už chce poriadnu dávku odvahy. 
  • Pruhované doplnky. Jednoduchý a jednofarebný outfit dokážu hravo oživiť pruhované doplnky. Na leto je napríklad ideálnou voľbou pruhovaná kabelka, topánky (sandále, lodičky či baleríny) a tiež slnečné okuliare. 

Teraz pár slov k môjmu dnešnému outfitu. Siahla som po krátkom pruhovanom tričku, ktoré zásadne nosím iba k sukniam či nohaviciam s vyvýšeným pásom. Ešte nenastal ten správny čas odhaliť brucho. Výraznú oranžovú sukňu ste už u mňa na blogu mohli vidieť minulý rok (TU a TU). Veľmi som sa tešila, až ju znovu začnem nosiť. Viem, týchto sukní je teraz všade veľa, ale já tu svoju zbožňujem. Je z ľahkého splývavého materiálu a vždy keď zafúka vietor cítim sa oko Marilyn Monroe. Len si musím dávať pozor na to, aby som svetu neukázala spodnú bielizeň :)Skirt: MargiFashion, T-shirt: New Yorker, Shoes: from Stilago, Sunglasses: Zara, Watch: Michael Kors


Veľmi ma potešili vaše pozitívne komentáre k môjmu minulému príspevku, a to k saku, ktoré bolo prešité na štýlovú vestu. To ma priviedlo k myšlienke, aby som pre vás pripravila inšpiratívny článok, ktorý bude vodítkom jak pre mňa, tak i pre vás. Pozrieme sa spoločne na to, ako vestu kombinovať a čo k nej nosiť. Možností je hneď niekoľko.

Vesty, alebo ak chcete saká bez rukávov slávia svoju chvíľku slávy. Obľubu si našli u módnych blogeriek po celom svete, ale i u módnych ikon akými sú Olivia Palermo či Victoria Backham.

V čom spočíva je kúzlo? Jednoznačne je to všestranným využitím. Dá sa nosiť na množstvo spôsobov a tiež príležitostí. Dá sa nosiť počas teplých mesiacov i keď je vonku chladnejšie. V týchto dňoch sa nám o slovo pomaly hlási prichádzajúce leto. V tomto počasí sa ponúka varianta obliecť si vestu na holé telo. Čo poviete, maly by ste odvahu? Stačí zvodná bielizeň, napríklad rafinovane, nepatrne vyčnievajúca čipka od podprsenky či minimalistický crop top. K tomu úzke slim nohavice či sukňa a šik outfit je na svete. Súhlasím, táto varianta nie je úplne pre každého.

Ako som spomínala je to multifunkčný kúsok, ktorý sa dá nosiť k čomukoľvek. Záleží na vašom osobnom štýle a vkuse. Obliecť si ju tak môžete k širokým i úzkym nohaviciam, šortkám, sukni i šatám. Zvoliť môžete ľahkú hodvábnu blúzku i ležérne tričko s nápisom. Funguje na všetky spôsoby a ako si môžete všimnúť na outfitoch, ktoré som pre vás vybrala hodí sa k topánkam na podpätkoch, tak i k nízkym sandálom či teniskám.

Priestor dostali i farby. Tá moja je tmavo modrá s tenkým bielym prúžkom. Zatiaľ ju nosím hlavne s džínami, ale chcem skúsiť i niečo iné. Musím sa priznať, že keď som pripravovala tento článok veľmi sa mi zapáčila i biela či okrovo žltá. Skvele vyzerá i béžová, ktorú má na sebe Victoria Beckam. Uvažujem, že by sa mi skvele hodila na jeseň k svetru či koženej bunde, ale to má ešte čas ...

Už ste si vybrali? Ktorá z variant sa najviac páči vám?


Zdroj: Pinterest

Používa službu Blogger.

Lovely followers