Kto v dnešnej dobe nie je aspoň na jednej sociálnej sieti, akoby ani nebol. Sociálne siete sa stali súčasťou nášho každodenného žitia. Priznám sa, že vždy keď zasadnem k počítaču, prvou stránkou, ktorú vyťukávam je Facebook. Cestou do práce si krátim čas v električke Instagramom a keď hľadám inšpiráciu zapnem si Pinterest. Sociálne siete majú v súčasnosti veľkú silu. Vedia o tom spoločnosti, celebrity a tiež jedinci, ktorí sa túžia stať hviezdami sociálnych sietí. 

Na Facebook som sa zaregistrovala v roku 2008 po tom, čo som sa prisťahovala do Prahy. Vnímala som to ako skvelú možnosť, ako byť s priateľmi a tiež známymi, ktorý bývajú  v rôznych kútoch sveta. V súčasnej dobe využívam hlavne k tomu, aby som modely z dielne MargiFashion dostala čo najviac do povedomia ľudí. Či sa mi darí? Myslím, že áno, ale vždy je čo zlepšovať a na čom pracovať. 

Aj v tomto prípade platí staré dobre, všetko s mierou. Boli časy, kedy som na facebookom bola priam posadnutá a každú chvíľu som kontrolovala koľko mám "lajkou". Našťastie ma to rýchle prešlo. Tak sa objavil Instagram. Bolo to znovu niečo nové, nepoznané. Opäť sa dostavila slabšia závislosť. Pred pár dňami som v magazíne Marketing Journal čítala o raketovom nástupe novej sociálnej siete s názvom Snapchat, ktorej stále odolávam. Stále u mňa víťazí Facebook, kde prispievam asi najčastejšie. Mimochodom práve tam prebieha súťaž o denimovú sukňu z našej kolekcie!

Dosť bolo o sociálnych sieťach a prejdime k dnešnému outfitu. K jeho vytvoreniu a oživeniu som si zapožičala štýlový dámsky motýlik od chlapcov z Krispol Store. Dokonale ladí s denimovými šatami i vlneným kabátom v béžovo - zelenej farbe. Motýlik je netradičným doplnkom, ktorý nahradí náhrdelník a ešte stále nie je u žien tak okukaný. Čo poviete?
Denim dress: MargiFashion, Jacket: MargiFashion, Ladies bow: Krispol Store, Shoes: CCC, Sunglasses: Ralp Lauren, Bag: Aldo


Zatiaľ čo minulý článok hýril farbami jesene, ten dnešný je šedo - čierny. Patrím medzi ľudí, ktorých outfit sa odvíja od ich nálady. Nedeľa, deň kedy vznikli tieto fotky bol pre mňa lenivým dňom. Poznáte to. Deň kedy sa vám nič nechce a už vôbec nie premýšľať nad tým, čo si vziať na seba. Preto som čapla teplý šedý sveter, šedé džiny a čiernu koženú bundu. Oprášila som kožušinový šál, ktorý mám z minulého roku a aspoň trochu farby som sa snažila vniesť červenou kabelkou a rúžom na perách.

Pred pár dňami som sa znovu pustila do preorganizovania šatníka. Zdalo sa mi, že len nedávno som vyťahovala letné oblečenie a teraz ho znovu ukladám na zimný spánok. Na rad prišli kabáty, teple svetre a čižmy. Síce zimu nemám veľmi rada, ale teším sa na Vianoce a takú tu pohodičku a celkovú atmosféru. To milujem. Náladu mi vylepšoval pohľad na nový kabát a kožušinovú bundu, ktorú mám z minulého roku. Kožušina je aj tento rok v kurze, takže naplno využijem bundu i tento šál, ktorý vznikol zo zvyškov látky. Proste v salóne mojej mami vždy využijeme každú kúsoček látky naplno. 

Ako ste na tom vy, tešíte sa na zimu?Fur Scarf: MargiFashion, Fur material: Evotex, Sweater: Reserved, Jeans: Next, Leather jacket: Mango, Shoes: CCC


Určite sa to už stalo i vám minimálne raz. Beháte po byte a márne hľadáte okuliare. "Keby sa tak dali prezvoniť, ako je to v prípade mobilu." hovoríte si. Pri tuhom premýšľaní sa chytíte za hlavu a vzápätí zistíte, že okuliare, ktoré márne hľadáte máte na hlave. Občas hľadáme veci, ktoré máme priamo pod nosom. 

Keď hľadám inšpiráciu, väčšinou si zapnem počítač a naťukám svoju obľúbenú stránku Pinterest, alebo navštívim obľúbené blogy. V poslednej dobe si uvedomujem, že pri počítači trávim veľmi veľa času. Občas až zbytočne. Veď stačí len otvoriť oči a inšpirácie je všade mnoho. Ľudia na ulici, v električke a tiež príroda. Áno príroda a farby jesene ma inšpirovali k outfitu, ktorý dnes máte možnosť vidieť.

V jeseni príroda hýri rôznymi farbami od žltej cez vínovú až po zelenú. Tento outfit nie je pre mňa obvyklý. Prečo? Väčšinou pri svojich outfitoch upriamim pozornosť iba na jednu výraznú farbu. V tomto prípade sú tu hneď dve - žltá a vínová. Tieto dve farby v prírode vidíme pohromade veľmi často. Hlavne teraz v jeseni. U mňa je to po prvý krát. 

Žltý vlnený kabát mám z minulého roku. Najradšej ho nosievam v kombinácií s mojou obľúbenou čierno - bielou (TU, TU a TU). V takom prípade krásne vynikne. Dnes ho výnimočne vidíte s károvanou košeľou vínovej farby, vínovým klobúkom a širokými džínsami. Priznám sa, že na túto kombináciu som si musela chvíľu zvykať. Na druhej strane prečo nie. Veď móda je o experimentovaní a skúšaní nových kombinácií. Čo si o tejto kombinácií myslíte vy? Budem rada ak mi napíšete.


Takmer som zabudla. Na Facebooku MargiFashion prebieha súťaž o deniovú sukňu šitú na mieru. Ak máte chuť zapojiť sa, určite KLIKAJTE ;)
Jacket: MargiFashion, Yellow material: EvotexJeans: MargiFashion, Shirt: H&M, Bag: Guess, Shoes: from Albania


Už je to pekne dávno, čo som pre vás pripravovala článok o mojich obľúbených módnych blogerkách. Vtedy bola reč o blogerkách svetového rázu. Dnes ostanem pekne doma na Slovensku, pretože i u nás sú blogerky, ktoré by mohli byť tým zahraničným konkurenciou.

Vďaka súťaži Bloger roka 2014, ktorá tento rok prebehla som zistila, koľko kvalitných blogerov na slovenskej pôde pobýva. Je veľká škoda, že organizátori súťaže neponechali zoznam nominovaných blogerov aktívny. No nevadí. Na Slovensko prichádza Trendbook! Asi ste už o ňom počuli. Jedná sa o portál venovaný blogerom. Je to skvelé miesto, kde môžete dať o sebe vedieť, "šérovať" príspevky a získať tak nových návštevníkov blogu. Ja sama som na Trendbooku zaregistrovaná a vďaka nemu som tiež objavila nové zaujímavé blogy, ktoré som predtým nepoznala. Navyše teraz Trendbook prichádza s novými rubrikami, vďaka ktorým sa o svojich obľúbených blogerov môžete dozvedieť ešte niečo viac. Viac o Trendbook sk sa dočítate v článku TU. Preto neváhajte a určite sa zaregistrujte.

Konečne sa dostávam k samotnému výberu mojich obľúbených blogeriek/ blogerov. Vybrala som 4 blogerky a jedného blogera. Samozrejme blogov, ktoré sledujem je omnoho viac, ale tieto sú také, ktoré pravidelne navštevujem a v každom z nich som si našla to svoje. Navyše k niektorým z nich ma viaže takzvané blogerské puto a to je to krásne na blogovaní :)

MAMA WEARS PRADA
Blog sympatickej Veroniky funguje len niečo málo cez rok. Ja som ho objavila ešte v jeho začiatkoch a veľmi mi prirástol k srdcu. Veronika má kvalitné fotky a jej štýl obliekania je veľmi podobný tomu môjmu. Dokonca sme zistili sme, že sme postavovo skoro rovnaké. Tiež je taký „prcek“ ako som ja a to som si podľa fotiek myslela, že je vyššia. Navyše z blogu srší neuveriteľná pohoda, pozitívna energia a je skvelým miestom pre inšpiráciu. Veronika je mamičkou a ja ju obdivujem ako dokáže skĺbiť rodinu, prácu a tiež vytvárať kvalitný obsah na blogu. Ak blog Mama wears Prada nepoznáte, je na čase ho spoznať.


KATHARINE - FASHION IS BEAUTIFUL
Blog Katky je ďalšou mojou srdcovou záležitosťou. S Katkou sa dokonca poznáme osobne. Stretli sme sa pracovne a hneď sme si padli do oka. Jej blog som dobre poznala. Bola a stále je mojou inšpiráciou čo sa kombinovania farieb týka. Katka sa rozhodne farieb nebojí. Jej outfity sú farebné a vždy dokonale zladené. Blog Katharine - fashion is beautiful je jedným z tých, ktoré prinášajú aj kvalitné čítanie. Určite zavítajte na návštevu.


MADE BY BOY
Priznám sa, že veľa chlapov blogerov nepoznám. Tuším, že na Slovensku ich veľa nemáme (opravte ma ak sa mýlim). Patrikov blog sledujem tretím rokom. Prečo? Pretože pútavo píše. Pretože sa vie obliecť a pretože mám rada jeho inšpiratívne články. Hlavne tie o interiéroch. Dnes sa už poznáme i osobne a som veľmi rada, keď sa vidíme na rôznych akciách, ktoré v Prahe prebiehajú. Čo sa oblečenia týka, niektorí muži by si mohlo od neho vziať príklad a mali by ho povinne sledovať.


SWEET LADY LOLLIPOP
Ivanka je blogerkou, ktorú pozná snáď každý. Krásna Popradčanka, ktorá sa snáď narodila pre to, aby sa stala blogerkou a inšpirovala okolie. Mám veľmi rada jej blog, to ako píše i to ako sa oblieka. Bavia ma jej outfity a obdivujem dokonalé fotky. Je pre mňa veľkým zdrojom inšpirácie a dokážem si jej blog prezerať hodiny.


STYLE OF BECCA
Rebekin blog som objavila náhodou a od vtedy sa tam stále veľmi rada vraciam. Toto malé žieňa (dúfam, že sa nenahnevá, že som ju tak nazvala) vyžaruje neskutočnú energiu. Obdivujem jej rôznorodosť čo sa obliekania týka. Je pre mňa chameleónom, ktorý každým článkom (outfitom) vie prekvapiť a tiež inšpirovať.Občas je viac než nutné vedieť sa spontánne rozhodnúť. O tom som sa presvedčila už  niekoľko krát. Keď sme s mamou navštívili obchod s látkami v Prahe, ocitli sme sa doslova v raji. Pôvodne sme sa tam vybrali doplniť džinsovinu, ktorá nám už došla. Keďže o kolekciu, ktorú sme predstavili je záujem, museli sme konať. Mňa stále lákala ulička s vlnenými flaušami. Aj napriek tomu, že sme sa s mamou zhodli na tom, že na kabáty je už neskoro. Keď sme uličkou prechádzali asi po piaty krát zrazu sme ju zbadali. Látku, ktorá nás nenechala chladnými. Dvojfarebný flauš v kombinácií béžová a olivovo zelená. Flauš so zložením 95% vlny a 5% kašmíru. Srdce mi bilo o sto šesť a vedela som, že bez nej neodídem. Za pár minút sme už látku nakladali do auta.

Večer sa naši chlapi vybrali na pivo a my s mamou sme si otvorili vínko a začali tvoriť. Nakoniec sme sa rozhodli, že necháme prehovoriť látku a nebudeme to príliš komplikovať. A tak vznikol jednoduchý zavinovací kabát voľného strihu s veľkým šálovým golierom. Dobre vyzerá rozopnutý a v prípade chladného počasia sa doň zabalíte a previažete opaskom. Vlna s kašmírom zaručia to, že vám zima rozhodne nebude. Kabát je možné si objednať u nás na Sashe – MargiFashion. Navyše sa môžete rozhodnúť či ho chcete mať ako ja béžový, alebo preferujete olivovú zelenú. Výber je samozrejme len na vás. 

Ja som usúdila, že viac využijem béžovú variantu. V tomto prípade som zvolila jednoduchý bavlnený rolák a úzke čierne džiny. Obľúbené lodičky som vymenila za členkové čižmy a do ruky som si vzala čiernu listovú kabelku. Momentálne skúšam a vymýšľam kombinácie, ako tento kabát nosiť. Z toho plynie, že o ňom ešte budete počuť. 

Budem rada ak mi napíšete, či sa vám kabát páči a s čím by ste ho nosili vy. Teším sa na vaše komentáre. 


Jacket: MargiFashion Collection, Turtleneck: Lindex, Jeans: Mango, Shoes: CCC, Bag: Aldo, Sunglasses: Ralph Lauren


Každému je dobre známi pojem limitovaná edícia. Presne tento názov bol a stále je spájaný aj s našou kolekciu, ktorú som už niekoľko krát na blogu predstavila. Limitovaná edícia má svoje výhody a samozrejme aj nevýhody a to platilo i v našom prípade. Hlavnou výhodou je to, že sa vám nestane, že na ulici bežne stretnete ženu oblečenú v rovnakom kabáte či šatách ako máte vy. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo som vždy s obľubou využívala služby mojej mami. Mám rada jedinečné a originálne kúsky, ktoré nie sú bežne dostupné. Čo sa týka nevýhod, tie sú spojené samozrejme s množstvom. 

Naša limitovaná kolekcia vyčerpala limity. Čo s tým? Áno doplniť ich. Pustili sme sa do zháňania nových látok. Doplnili sme látku na bielu košeľu s viazačkou a tiež denim na šaty, sukňu i nohavice. Problém nastal v prípade kabátu. Látku sa nám zohnať nepodarilo a tak vznikol nový kabát, ktorý má rovnaký strih a líši sa použitým materiálom. Šedo fialový cik - cak vzor má rovnako svoje kúzlo na  jeseň bude skvelým spoločníkom. Ja som k nemu zvolila čierny rolák, aby kabát a tiež vzor vynikol. 

Tento víkend moja mama pricestovala za mnou do Prahy a priniesla mi spomínaý kabátu, aby som ho nafotila. Ten si už domov neodniesla, pretože sa stihol predať. V tejto chvíli sa v ňom už parádi moja kamarátka, ktorej veľmi pristane. Dokonca viac ako mne. K dostaniu je už len jeden kus. Preto ak sa vám kabát páči, neváhajte. Je znovu posledný :)


Jacket: MargiFashion Collection, Sweater: Zara, Jeans: Zara, Bag: Furla, Shoes: CCC, Hat: C&A
Používa službu Blogger.

Lovely followers