Počas minulého víkendu som stihla nafotiť hneď dva outfity. Ten prvý, ako som sa neskôr dozvedela bol fotený na poli medzi ďatelinou, konkrétne ďatelinou purpurovou. Dnes sme opäť na poli, tento krát medzi "populárnou" repkou olejnou. Bola som prekvapená, keď môj manžel navrhol fotenie na poli medzi týmito žltými mrškami. Je totiž alergik a táto rastlina mu nerobí príliš dobre.

Na druhej strane viem, že strašne nerád fotí na frekventovaných miestach, kde je veľa ľudí. Ideálne je, ak na okolo nie je nikto. Toto miesto sa javilo ako ideálne. Krásna príroda a kontrast k outfitu, ktorý som mala na sebe. Všetko bolo perfektné ...  teda skoro. On si nastavoval foťák, ja som si obula sandále a ešte som si na pery naniesla rúž. Ukázal mi, kam si mám stúpnuť, a než som tam v podpätkoch dokráčala, zastavilo za nami auto. Z auta vystúpili traja ľudia. Vybrali sa poľnou cestou nevedno kam. Štvrtý pasažier ostal v aute a sledoval nás. Máme to my teda šťastie! Došlo nám, že si potrebovali len odskočiť a tak sme si povedali, že počkáme kým odídu a chvíľu sa budeme kochať krásou prírody. Vtipné je, že sme sa stali tak trochu atrakciou. Namiesto toho, aby naskákali do auta a pokračovali v ceste, dívali sa na nás. Zrejme boli zvedaví, čo tam robíme, alebo sa chystáme robiť. Našťastie po chvíli ich to prestalo baviť a tak odišli. Konečne sme mohli splniť našu misiu :)

Jedinečné šperky

Na Slovensku, ale i v Čechách je veľké množstvo šikovných ľudí, ktorí sa počas voľných chvíľ venujú výrobe napríklad šperkov. Vznikajú tak jedinečné náhrdelníky či náušnice, ktoré len tak nenájdete. Rozhodla som sa, že na svojom blogu veľmi rada podporím talentovaných ľudí a preto som prijala i spoluprácu so Zuzkou (LukZu design), ktorá je autorkou tohto krásneho náhrdelníka. Jej prácu ste mohli zahliadnuť už v minulom príspevku TU a dnes prišiel na rad ďalší.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že mám na sebe overal. Nie je tomu úplne tak. Obľúbené čierne nohavice so záhybmi som skombinovala s čiernym topom, aby vynikol jedinečný náhrdelník. Vznikol tak elegantný outfit vhodný napríklad do divadla či na večeru s priateľmi. Čierne nohavice a top: MargiFashion, Náhrdelník: LukZu


Pred časom som na blogu vytvorila novú kategóriu, ktorá dostala názov "Zo starého nové". Ako už samostatný názov napovedá, jedná sa o niečo staré oblečenie, ktorému je vdýchnutý nový život.

Včera mi v priebehu dňa napísala mama krátku správu: "Mám pre teba prekvapenie!". Prekvapenie? To ja rada. Netrpezlivo som teda čakala, čo to bude. Podvečer mi na telefóne pristála fotka košele. "Aha čo pre teba mám." Vzhľadom k tomu, že ju už veľmi dobre  poznám, hneď som vedela o čo ide a tak som čakala čo príde. A prišla moja nová košeľa s odhalenými ramenami. Hneď za tým nasledovala otázka ... "Čo na ňu hovoríš?" Čo myslíte, čo som odpovedala. Že je jednoducho fantastická! Ja, človek netrpezlivý už sa jej neviem dočkať.

Takže ak aj vy túžite po originálnom a trendy kúsku tohto leta, zamierte do skrine rodičov. Otec tam určite ukrýva košeľu, na ktorú už zabudol. Nožnice do ruky a veselo do strihania. Ja viem, nejde to len tak. Každopádne je to jednoduché a určite to zvládnete i vy doma.

Nápad pochádza z Burdy. Áno ešte stále sa predáva a je plná skvelých nápadov. U nás doma je to tak povediac povinné čítanie.

Čo hovoríte na premenu? Privítali by ste viac takýchto článkov i s prípadným návodom? Napíšte mi. Budem sa tešiť na vaše komentáre :)Tento víkend bol konečne taký, ako som si ho predstavovala. Krásny slnečný a neskutočne teplý. Moje rána počas víkendu vyzerajú tak, že sa nedokážem vyhrabať z postele. Vždy to ospravedlňujem tým, že potrebujem dospať celý týždeň. Ranné vstávanie totiž nie je mojou silnou stránkou. 

Tento víkend bol iný. Zobudili ma slnečné lúče, ktoré ma pošteklil na tvári a nedali mi spať. Uvedomila som si, že v tomto počasí by bol hriech vylihovať v posteli. Navyše ma na pošte čakal balíček, na ktorý som sa už veľmi tešila. Čo v ňom bolo asi už dobre tušíte. Nová letná kolekcia!

Cestou necestou a rovno do poľa

Navyše som mala mnoho plánov, ktoré by som inak nestihla. Chcela som totiž nafotiť hneď dva outfity. Zbalila som teda veci a vybrali sme sa s manželom na výlet. Povedali sme si, že keď nás počas cesty niečo zaujme, proste zastavíme a pustíme sa do fotenia. Čo vám poviem, nemá to so mnou občas ľahké. 

Cestou do Nymburka, to bol plán našej cesty, sme prechádzali okolo zakvitnutého poľa. Netuším, čo je to za rastlinu, ale ten pohľad nás uchvátil natoľko, že sme museli zastaviť. Ani chvíľu som neváhala a skočila som do poľa plného kvetov. Samozrejme lodičky, ktoré som mala outfitu pripravené zostali v aute. Takže dnes bez topánok :) 

Nová čierno biela sukňa s guľkami v záplave kvetov krásne vynikla. Ja viem, že to nie je ideálny outfit na pole, ale povedzte, odolali by ste? Sukňu som doplnila čiernym topom. Počas leta sa čiernej farbe snažím vyhýbať, no chcela som, aby vynikol perlový náhrdelník. Ten pochádza z dielne šikovnej šperkárky Zuzky (LukZu Design). Verili by ste tomu, že sa jedná o ručnú prácu? Zuzka ma pred časom oslovila so spoluprácou a keď som si pozrela jej nádherné náhrdelníky, musela som súhlasiť. K sukni sa krásne hodí, čo poviete?Sukňa: MargiFashion, Top: MargiFashion, Necklace: LukZu Design


Vždy keď je v móde niektorá z farieb, je označovaná ako nová čierna. Čierna farba je považovaná za neutrálnu farbu a u mnohých patrí k najobľúbenejším. Sú ženy, ktoré dokonca ani inú farbu nenosia, pretože ju považujú za svoju istotu. 

Túto sezónu považujem za novú čiernu béžovú farbu. Neutrálna farba, ktorá sa skvelé hodí k čomukoľvek. Platí to v prípade topánok, kabeliek či saka alebo kabátu. Pred časom som si kúpila béžové lodičky, na ktoré nedám na ne dopustiť. Dokonale nahradia akúkoľvek farbu a dokážu outfit krásne prepojiť. O tom som sa presvedčila i na vlastnej koži, keď som pred časom pri jednom z fotení zabudla pripravené lodičky. Jediné, ktoré som tak mala boli béžové a poviem vám, úplne to stačilo. 

MargiFashion už nie je len názov blogu, ale tiež značka oblečenia, ktoré vytváram spolu s mamou. Pravidelne prinášame limitované kolekcie, ktoré sú 100 % handmade a každý kúsok je ušitý na mieru. V našej aktuálnej ponuke okrem iného nájdete neutrálne béžové saká - krátke a tiež dlhé. Do konca mesiaca, tj. 31. 5. máme na vybrané modely zľavu 15 %. Určite zavítajte na Facebook MargiFashion, kde taktiež uvidíte niečo málo z letnej kolekcie, ktorú predstavím už čoskoro.
Béžové sako: MargiFashion, Nohavice a top: MargiFashion, Náušnice: MARNI., Slnečné okuliare: Ralph Lauren, Kabelka a hodinky: Michael Kors, 

 

Dnešný príspevok pochádza z môjho rodného mesta Bardejov, kde som pred pár dňami trávila voľné chvíle. Už som potrebovala dovolenku a Bardejov je miesto, kde si vždy dokonale odpočiniem a som obklopená rodinou a tiež priateľmi. 

Moja dovolenka začala tak trochu pracovne. Hneď prvý deň sme s sa mamou vydali na nákup látok na našu ďalšiu, tento krát letnú kolekciu. Ocitli sme sa doslova v látkovom raji - látky všetkého druhu, farieb i vzorov. Vybrať z toho množstva nebolo vôbec jednoduché i keď v niektorých prípadoch to bola láska na prvý pohľad. Nakoniec sme domov odcházali spokojné s 8 rolami. Ďalší deň sme s mamou trávili v jej salóne, kde sme kreslili (v mojom prípade čmárali) návrhy modelov. Výsledok našej práce vám ukážem už čoskoro.

Môj dnešný outfit - mestský look. Červené nohavice, pruhované tričko (áno opäť) a koženková bunda. Červené široké nohavice vám už zdĺhavo predstavovať nemusím. Poznáte ich z minulého príspevku. Sú moje obľúbené a v poslednej dobe ich nosím pomerne často. Prečo? Preto:
  • Sú vyrobené z veľmi príjemného materiálu.
  • Obľúbila som si červenú farbu.
  • Vždy keď ich mám na sebe vyslúžim si kompliment.
  • Vraj v nich vyzerám veľmi štíhlo.
  • Široké nohavice sú jednoducho trendy a šik a ja sa v nich cítim fantasticky.
Viac dôvodov ani nie je treba. Práve preto som sa rozhodla, že červené široké nohavice budú súčasťou novej letnej kolekcie. 


Nohavice: MargiFashion, Koženková bunda: MargiFashion, Tričko: Lindex, Náušnice: Mia de Sign, Kabelka: Michael Kors, Topánky: Guess

Používa službu Blogger.

Lovely followers