Slovo DENIM sa na módnom poli udomácnilo a skloňuje sa čoraz častejšie. Kedysi látka na výrobu pracovných odevov, dnes módna záležitosť, ktorá nechýba na prehliadkových mólach zahraničných i domácich návrhárov. Dá sa povedať, že nás sprevádza každým dňom a mnohé z nás si už nevedia predstaviť svoj šatník bez obľúbeného denimového kúsku.

Je to už rok čo som predstavila svoju prvú limitovanú kolekciu, ktorá bola venovaná práve denimu. Veľmi milo ma prekvapil a samozrejme potešil záujem o ňu. Práve preto som sa rozhodla túto kolekciu rozšíriť o nové modely. Tento krát tmavý denim nahradil o čosi svetlejší a už počas leta som vám predstavila nohavice s názvom culottes

Jeseň s denimom

S príchodom jesene prichádzam i ja s novými nápadmi a kúskami, ktoré pribudli do aktuálnej ponuky MargiFashion.  Keďže o denimové šaty bol mimoriadny záujem a ja sama som si ich veľmi obľúbila, opäť to budú šaty. Zahliadnuť ste ich mohli na mojom facebooku pred pár týždňami. Bola som z nich natoľko nadšená, že som sa musela pochváliť.

Denimové šaty sú vyrobené z tenkého bavlneného materiálu, svetlo modrej farby a majú priliehavý strih.  Krásne tvaruje postavu a nechýbajú detaily v podobe náplecníkov s kovovým gombíkom, opasok či bočné vrecká. Na tie mám proste slabosť. Keď som ich po prvý krát na seba obliekla, okamžite som sa zamilovala. Sú univerzálne a tiež nadčasové a veľmi jednoducho sa kombinujú. Keď vznikali tieto fotky vonku bolo ešte krásne teplo, preto mám na nohách sandále. Aktuálne som ich vymenila za lodičky a doplnila o koženú bundu. Tento outfit sa stal mojím top pracovným a ocenili i kolegyne v práci. 

Šaty: MargiFashion, Kabelka: Michael Kors, Topánky: via Humanic, Slnečné okuliare: Ralph Lauren


Neviem ako vy, ale ja si vždy obľúbim nejakú konkrétnu vec zo svojho šatníka a tú potom nosím stále dookola. Teda musím sa krotiť, aby so nevyzeralo, že nemám doma nič iné. Kombinujem a vymýšľam rôzne variácie a neviem sa tej danej veci nabažiť. Momentálne tým TOP kúskom môjho šatníka sú tieto modré  nohavice. Milujem na nich úplne všetko – od strihu (sedia ako uliate) až po farbu a detaily (zlaté gombíky s kotvičkou).

Nohavice, o ktorých tu básnim ste mali možnosť na blogu vidieť už niekoľkokrát. Ladila som ich so žltým topom a lodičkami a počas horúcich letných dní som sa na brehu Vltavy prechádzala v námorníckom štýle – v pruhovanom tričku a červenými doplnkami. No a samozrejme nesmeli chýbať ani na dovolenke v Albánsku.

Na potulkách mestom

V hlavnom meste v Tirane som sa "promenádovala" v obľúbených nohaviciach, ku ktorým som zvolila ľahký biely top. Na oživenie outfitu som opäť siahla po šatke, ktorú som uviazala okolo drdolu. Šatková mánia ma totiž držala celé leto. Pred odletom na dovolenku som svoju zbierku topánok ešte stihla obohatiť o nové sandále v neutrálnej béžovej farbe. Priznám sa, že som dosť premýšľala a váhala nad ich kúpou. Nakoniec som za ne veľmi rada - dokonale sa hodia k obľúbenej kabelke a nosila som ich celé leto.

Teraz vás už prevediem mestom:

  • Námestie Skanderbeg - centrum mesta, národné múzeum a socha národného hrdinu Skanderbeg. 
  • Tajvan center - fontána a obľúbené miesto, kde zájsť na kafe. Miesto, kde sa stretávajú mladý ľudia. 
  • Bulvár - hlavná trieda, ktorá bola vybudovaná ešte počas talianskej okupácie Albánska. Pozdĺž nej sa nachádza množstvo dôležitých administratívnych budov, univerzít, bánk a jeden z najkrajších hotelov v meste Rogner.  Nohavice: MargiFashion, Top: MargiFashion, Kabelka, hodinky: Michael Kors. Sandále: via Humanic, Šatka: Zara

Čo by to bolo za dovolenku bez relaxu a pohodičky na pláži. Po niekoľko dňových potulkách po Albánsku sme si s manželom povedali, že je najvyšší čas na oddych. Našou ďalšou cieľovou stanicou stala prímorská oblasť Dhermi.

Raj na zemi

Dhermi je vlastne malou dedinkou, ktorá leží na juhu Albánska, neďaleko mesta Vlore. Patrí medzi vyhľadávanú a u Albáncov mimoriadne obľúbenú oblasť. Luxus tohto miesta spočíva v krajine navôkol, čistých plážach a azúrovo priezračnom mori. Nesmiem zabudnúť ani na vychýrenú kuchyňu. V miestnych reštauráciách sme si pochutnávali hlavne na čerstvých rybách, morských príšerkách a zeleninových šalátoch. Ja  som po rokoch odolávania konečne prišla na chuť krevetám a zachutili mi natoľko, že som si ich dávala vždy, keď bola príležitosť.

Čo sa týka ubytovania, za posledných pár rokov tu vyrástlo niekoľko nových hotelov. Na počet hviezd sa tu však príliš nehľadí. Po pravde ja ani netuším, koľko mal ten náš. Každopádne ubytovanie je tu pomerne drahé. Jedna noc vrátane raňajok na dvojlôžkovej izbe vychádza okolo 70 €. K tomu však máte isté ležadlo na pláži. Čo mi tu však chýbalo bola klasická promenáda pozdĺž pláže. Milujem totiž prechádzky pri západe slnka.

Jedno je však isté, Dhermi má čo ponúknuť. My sme si tam dokonale oddýchli a vychutnali každý slnečný deň naplno. Teraz, mesiac po návrate domov, pri prezeraní týchto fotiek ešte stále cítim teplo slnečných lúčov a vôňu mora. Čo vám poviem, hneď by som sa tam vrátila


Používa službu Blogger.

Lovely followers